top of page

Alpay ÇıĞman

Alpay Çığman
Alpay Çığman

Teşekkürler! Mesaj gönderildi.

Anektod .1

Yurdun ilk öğrencilerindendim   37 Numara ile kayıt olmuştum. 38 numaralı  yurt öğrencisi ise  Eskişehir’den gelmiş olan Rahmetli Özkan Yalçınkaya idi. Demir ranzalarda Özkan’la altlı üstlü yatardık. O dönemdeki Yurt Müdürümüz  Emekli Albay Hasan  Tahsin Alpugan sabahları odaları kontrola gelipte  bizi hala uyuyor gördüğünde  kızar, elindeki metal para ile ranzanın demirlerine vurarak  bizi uyandırır “haydi kalkın okula” diye bağırırdı ve bizde bu uyandırılma şekline gıcık olurduk.

MMV Yurt günlerimizde benin önemli anılarımdan birisi 18.Mart Çanakkale Zaferi Kutlamalarına katılmak üzere Kadeş Vapuru ile Çanakkale seyahatimiz olmuştur.

Bu gezi sonrası  yazılı basında Kadeş  Vapuru’nun  bu özel seyahati ile   ilgili olarak bir çok sansasyonel haber  çıkmış kamu oyu günlerce bu konu  ile ilgilenmişti.

Bu seyahatin akıllarda kalan önemli  olaylarından biriside   Selami, Bener,Fikret, Gürel, Doğan, Yüksel. Erdoğan,Eray,Tuncer,Alpay ve  Erkan’ dan oluşan MMV Yurt takımımız ile  bir Çanakkale takımı arasında oynanan  maçtı. O maçta sol açıktan yapmış olduğum bir  orta doğrudan kaleye  gitmiş ve gol olmuştu. Biz 4-3 galip durumda iken bir başka maçın daha oynanacağı gerekçesi ile maç normal süresinden  erken bitirilmişti. Maç biraz daha oynansa idi sonuç  değişir mi idi acaba. Maç bittikten sonra biz yine de söz ve okunuşu rahmetli Erkan Harar ‘a ( Tokmak) ait  olan ;

Biz Şahveriz şandel atarız topu

Bu gelen Mim Mim Vav talebe Yurdu 

diye  başlaya n  ve  devam eden Yurt marşımızı söyleyerek stadtan ayrılmıştık.

Evet   MMV   Malta yurdunda geçen yıllarımız ve orda kurulan dostluklarımız güzeldi. İnsan hatırladığında Heyy  gidi günler heyyy  !!!  demekten kendini  alamıyor insan.

Erken gidenler rahmet kalanlara selam olsun…...

bottom of page